вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty z drewna szybko się destruują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od poprawnego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten odmiana płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий