среда, 25 мая 2016 г.

Budowa balustrady z Winylu na plot i furtkę sztachetowa nie zada pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu do starostwa powiatowego oprócz wyjątkowych przypadków.

Projekotwanie plot z PCV na plot i furtę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani informowania tego faktu gminie nie licząc kilku przypadków.

Balaski plastykowe na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa nie przekraczające wysokości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma graniczącymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to również ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia balaski Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu winno określać formę ogrodzenia, metodę wykonania jego montażu oraz zaplanowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia należy doczepić oświadczenie o prawie do zarządzania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz o ile jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasami do stawiania plot PCV na plot i furtkę ze sztachetek zadane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę płotu można rozpocząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, kiedy zamierzane ogrodzenia PCV na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek jest nieadekwatne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej szosy. W sytuacji kiedy proponowane balaski z plastiku na plot i bramkę ze sztachetekprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie zapoczątkowania prac przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w wypadku ochoty pobudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

1 комментарий: